EUR€0 | EUR€10 |
EUR€100 | EUR€10 |
EUR€200 | EUR€20 |
EUR€300 | EUR€30 |
EUR€420 | EUR€30 |
EUR€480 | EUR€20 |
EUR€500 | EUR€50 |
EUR€2,000 | EUR€200 |
EUR€3,200 | EUR€300 |
De furibus librariis dissertatio epistolica. 2 Tle. Lugduni Batavorum, o. V., 1705-08. 121 S., 2 Bll., 77 S. Kl.-8°. HPgt. d. Zt. mit handschr. RTitel u. goldgepr. Supralibros (berieben u. bestoßen, Rücken u. Pgt.-Ecken etwas fleckig).
Abhandlungen über die Bücherleidenschaft mit allerhand Anekdoten aus der Gelehrtengeschichte, Plagiate etc. - Mitgebunden: Burckhard, Johann Georg. Epistola ad Amicum ... De itinere suo Anglicano & Batavo, Annis MDCCVI & MDCCVII facto, de Augusta Bibliotheca Wolfenbuttelensi ... Hannover, Foerster, 1710. - Horn, Johann Gottlob. Ad ... Dominum Joach. Theodoricum Bosium, Clientelarum Schleiniz ... De Privatorum Bibliothecis, Earumque Origine, incrementis, positu, magnitudine, digestione, Indicibus, ornatu ac calamitatibus, Dissertatio. 1719. - Crenius, Thomas. De singularibus scriptorum dissertatio epistolica. Lugduni in Batavia, Vander Mijn, 1705. - Schumacher, Heinrich. Conspectum VValdecciae Literatae Brevi In Lucem uberius Proferendae. Dresden, Richter, 1710. - Janus, Daniel Friedrich. De doctoribus umbraticis. Wittemberg, Ludovicus, 1720. - Götze, Georg Heinrich. Elogia praecocium quorumdam eruditorum. Lübeck, Böckmann, 1709. - Büchner, Joahnn Gottfried. Schediasma storico-literarium de vitiorum inter eruditos occurrentius scriptoribus. Mit 1 gestoch. Tafel. Leipzig, Coernerus, 1718. - Etwas gebräunt.
Treatises on the passion for books with all sorts of anecdotes from the history of scholarship, plagiarism, etc. Contemporary half vellum with handwritten spine title and gilt supralibros (rubbed and bumped, spine and corners somewhat stained). - Bound with: as listed above. - Somewhat browned.