Deutschland
Sammlung von 6 alten Deutschlandkarten. Je teilkolorierter Kupferstich auf Papier. Nürnberg, Johann Baptist Homann, um 1720. Blattmaße je ca. 52 x 61 cm.
Germany - Collection of 6 old maps. Each partly coloured copper engraving. - Each with centerfold. Browned due to age and some with defects in the margin or fold. Partly slightly waterstained.
Mit dekorativen Kartuschen. - Enthält: Regni Bohemiae, Ducatus Silesiae, Marchionatus Moraviae et Lusatiae. (mit Brandloch) - Tabula Generalis Holsatiae complectens Holsatiae Dithmarsiae Stormariae et Vagriae Ducatus. - Theatrum Belli Rhenani . / Fluviorum Rheni Mosae, ac. Mosellae Novißima Exhibitio qua Sacri tres Electoratus & Archiepiscop Moguntinus, Coloniensis et Trevirensis Palatinatus rheni, Alsatia et Lotharingia. cum Sinitimis Belgii Regii & Batavorum Provincys accurate ostenduntur. - Bavariae Circulus et Electorat in suasquae ditiones tan cum adiacentibus quam insertis regionibus accuratisime divisus. - Circuli Westphaliae in omnes suos status et Provincias. - Circuli Franconiae pars orientalis et potior novissime delineata. - Je mit Mittelfalz. Altersbedingt gebräunt und teilweise mit Randläsuren und Defekten im Mittelfalz. Teilweise leicht wasserrandig.